Celostátní jazyková online soutěž je ve finále. Žáci se učí slovíčka několik hodin denně

 

 

Na českých školách v těchto dnech vrcholí druhý ročník soutěže v učení cizích jazyků s názvem Podzimní WocaBee šampionát. Od začátku listopadu v ní soutěží třídy v aplikaci na učení cizích slovíček, přičemž kritériem hodnocení je píle žáků v učení nové slovní zásoby. Po okresních a krajských kolech v těchto dnech finišuje souboj o titul celostátního šampiona, o který se uchází 152 žáků ze 14 tříd. Slovíčka si procvičují několik hodin denně, díky čemuž si výrazně zlepšují své znalosti. Vítězové celostátního kola si na začátku prosince změří své síly s nejlepšími studenty ze Slovenska v unikátním česko-slovenském finále. Do soutěže se celkem zapojilo až 45 000 žáků z obou zemí.

Druhý ročník soutěže Podzimní WocaBee šampionát organizuje na školách poskytovatel inovativní aplikace WocaBee na učení slovíček. Aplikaci školy využívají denně ve výuce cizích jazyků, přičemž tato pomůcka se mimořádně osvědčila zejména v období distančního vzdělávání. Na jaře tohoto roku ji vyzkoušelo až 300 000 žáků a učitelů u nás i v zahraničí.

Žáci se v aplikaci učí novou slovní zásobu, za což získávají body, tzv. WocaPoints. Čím více procvičují, tím více bodů získají a více se naučí. Právě píle v učení je kritériem hodnocení úspěchu v Podzimním WocaBee šampionátu. Vítězí třída, která získá nejvyšší průměrný počet WocaPoints na žáka.

Ve druhém ročníku soutěže jsou žáci ve srovnání s předchozím ročníkem výrazně aktivnější. Zatímco nejlepší z loňského finále dosáhli denní průměr necelých 1 400 WocaPoints na žáka, v tomto roce již v krajských kolech žáci procvičovali slovíčka třikrát intenzivněji, až do výše 4 304 WocaPoints. Pro lepší představu – každá správná odpověď při procvičování znamená zisk přibližně 2 WocaPoints. Podle vyjádření nejlepších žáků učením někdy strávili i 6 či více hodin každý den.

Programátor Michal Ošvát, který je autorem aplikace WocaBee, říká: „Jsem velmi rád, že účast i zapojení žáků ve druhém ročníku Podzimního WocaBee šampionátu překročila naše očekávání. Celkově se soutěže v tomto roce zúčastnilo až 45 000 studentů cizích jazyků z České republiky a ze Slovenska. Vítězové okresních i krajských kol mají své prvenství skutečně zasloužené. V tomto ročníku jsme šampionát navíc obohatili o unikátní česko-slovenské finále, ve kterém se utkají vítězové celonárodních soutěží z obou zemí. Věřím, že naše soutěž Podzimní WocaBee šampionát je pro všechny žáky v tomto náročném období vítanou motivací k učení.“

Celostátního vítěze Podzimního WocaBee šampionátu 2020 poznáme už za několik dní a vítěze česko-slovenského kola počátkem prosince. Partnery soutěže jsou: Týdeník ŠKOLSTVÍ, alza.cz, reklamnebaliky.sk, Inspio a Anton Toma. Přejeme žákům mnoho úspěchů v učení!