PŘIHLÁŠENÍ
REKLAMA


reklama

Znojemští školáci posílají kola do Afriky

Konečně jsme se probudili do zasněženého rána, a tak se naše škola mohla zapojit do 3. ročníku celorepublikového projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání.

Akci organizuje pod záštitou ministra školství nezisková organizace Kola pro Afriku, obecně prospěšná společnost. Cílem této jednorázové akce v celorepublikovém rozsahu je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívá v tom, že se vybírá startovné za každého sněhuláka ve výši 50 korun.

            Sníh bohužel vydržel pouze jedno dopoledne, ale přesto jsme si stihli několik sněhových krasavců postavit. Do akce se zapojily děti prvního i druhého stupně. Všichni jsme si práci náležitě užili a ani nevadilo, že nás při tom zábly prsty. Hřálo nás totiž vědomí, že pomáháme dobré věci. Společnost Kola pro Afriku za vybrané peníze zajišťuje převoz starších kol do Afriky. Na kolech se pak africké děti vydají do školy a získané vzdělání jim snad umožní prožít lepší život.

             V loňském roce se do akce zapojilo téměř 300 škol, ačkoli nebyl sníh, a podařilo se vybrat 305 000 Kč. Aktuální počet stavitelů v letošním roce dosáhl čísla 335. Naše škola zatím vyrobila 31 sněhuláků a vybrala za ně 1 950 korun. Částka zřejmě ještě není konečná, protože některé třídy odjíždějí v těchto dnech na lyžařské kurzy, kde se chtějí ke stavbě sněhuláků ještě přidat. Některé třídy si s nedostatkem sněhu poradily po svém a vytvořily sněhuláky z jiných materiálů.

Romana LOYDOVÁ