PŘIHLÁŠENÍ
REKLAMA


reklama

Leopold Králík vstupuje do nové etapy života

A je to tady! Náš milý kolega, skvělý učitel, zapálený odborář, autor mnoha vtipných textů kreseb v Týdeníku ŠKOLSTVÍ Leopold Králík odchází do důchodu.

Po více jak čtyřiceti letech svého pedagogického působení v Základní škole v Lanžhotě si určitě nekončící prázdniny zaslouží. Přejeme mu je nejen my – redakce Týdeníku ŠKOLSTVÍ –, ale i jeho kolegové – učitelé, odboráři – a určitě i jeho žáci. Vždyť mu jich za léta jeho „učitelování“ prošlo rukama na pět set a věřím, že na něj všichni vzpomínají s láskou. Byl samozřejmě mnohdy i přísný, ale byl především spravedlivý, láskyplný a také vtipný. To ostatně mohou čtenáři Týdeníku ŠKOLSTVÍ ocenit sami. Kresby, kterými spolu se svým kolegou Milanem Kocmánkem vtipně glosují aktuální situaci ve školství, si za 25 let oblíbili všichni.

A tak si nemůžeme přát nic jiného, než aby mu jeho humor, nadsázka i mírná ironie vydržely a nadále byly zdrojem jak pro kresby v Týdeníku ŠKOLSTVÍ, tak i pro jeho další život.

Jeho nadhled určitě ocení nejen manželka, děti i vnoučata, ale i další kamarádi a lidé okolo něj. A také „ryby“. Právě ty, stejně jako houbaření, cestování, vaření a vinařství patří k jeho oblíbeným koníčkům. Přejeme mu proto, aby ho tyto koníčky těšily, aby byl i nadále plný elánu a vše se mu dařilo.

A samozřejmě, aby nezapomínal na naši redakci, naše čtenáře a spolu s Milanem Kocmánkem nám ještě mnoho dalších vtipných kreseb vymysleli. Už teď se těšíme a za vše moc děkujeme.

Redakce